Outsourcing IT postaw na profesjonalistów.

Outsourcing IT

Outsourcing IT, czyli zewnętrzna obsługa informatyczna firm.

Sprawny Outsourcing IT w Poznaniu jest poszukiwany, tak samo jak:

– profesjonalna opieka informatyczna firm
– kompleksowa obsługa informatyczna firm
– informatyk z Poznania

Co wchodzi w skład takiego Outsourcingu IT? Zwykle są to typowe czynności serwisowe przy obsłudze sieci komputerowych, stanowisk pracy, komputerów stacjonarnych i laptopów.

Regularne wizyty w celu wykrycia nieprawidłowości sprzętowych oraz konserwacje urządzeń poprawiają wydajność sprzętu i zapobiegają wystąpieniu awarii.

Opieka Informatyczna nad serwerami z Poznania

Profesjonalna firma informatyczne nie zajmuje się tylko serwisowaniem stacji roboczych Outsourcing IT, to również, a może przede wszystkim dział zajmujący się obsługą serwerów. W dzisiejszych czasach opieka informatyczna nad pracą serwerów polega na kontrolowaniu ich zwirtualizowanych zasobów. Firma AKTE Outsourcing IT z Poznania specjalizuje się w opiece informatycznej nad serwerami. Warto dodać, że wirtualizacja jest wykonana przy pomocy systemu VMware. Na chwilę obecna są to VMware vSphere w wersjach 5.5 i 6.

Obsługa informatyczna firm w Poznaniu

Jeśli skorzystamy z usług profesjonalnej firmy informatycznej to zyskamy:

  • czas reakcji na zgłoszenie awarii – nasze umowy w Poznaniu są mają nawet 15 minut reakcji na zgłoszenie

  • zespół inżynierów, którzy potrafią zdiagnozować i naprawić usterki mechaniczne, elektroniczne i programowe i pozostaje do państwa dyspozycji

  • sprzęt zastępczy na czas naprawy

  • zarchiwizowanie danych

Firma zajmująca się autsocingiem IT powinna wg dzisiejszych standardów zapewnić ciągły backup i regularne testy (walidacja) kopii zapasowych. Mile widziane byłyby także skrypty administratorów, automatyzujące działania konserwacji i optymalizacji systemów. Raczej nie jesteśmy w stanie zrobić tego sami we własnym zakresie aby zaoszczędzić na kosztach działalności. Oszczędności takie mogą przełożyć się na niespodziewaną awarię, która może nas kosztować dużo. Przestój całej firmy jest już sam w sobie kosztowny, a co dopiero utrata danych? Dane mogą okazać się nie do odzyskania, co przełoży się na koszty związane z dodatkową pracą ludzi, które te dany muszą odtworzyć. A co jeśli dane wyciekną do konkurencji? Straty mogą być o wiele większe. Skorzystaj z usług fachowców IT.