Odzyskiwanie danych z macierzy RAID jaka efektywność? i jakie są stawki.

Outsourcing IT

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID jaka efektywność? i jakie są stawki.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Korzyści z odzyskiwania danych z macierzy Raid

Odtwarzanie danych z macierzy RAID jako cel firm po utracie danych.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0,1

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Artykuł opublikowany w Journal of Physical Data Storage and Recovery sugeruje, że deduplikacja danych może być połączona z działaniem macierzy RAID w celu skutecznego odzyskiwania danych w konfiguracji macierzy RAID. RAID oznacza pamięć o dostępie swobodnym, a macierz RAID to zazębiający się układ sprzętu komputerowego i oprogramowania, zaprojektowany w celu maksymalizacji wydajności paskowych zestawów danych, zapewniający wysoką niezawodność i optymalną gęstość zapisu. Operacje RAID pozwalają również na lepsze przeprovisioned lub over-cluster zestawów danych, które mogą znacznie poprawić poziom dostępnej pamięci masowej. Nadmiarowe zbiory danych w macierzowym systemie pamięci masowej RAID mogą nasycić urządzenie wejściowe/wyjściowe i negatywnie wpłynąć na inne komponenty, takie jak system operacyjny hosta. Aby rozwiązać te problemy, do macierzy RAID można dodać deduplikację danych.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0+1 usługa.

Wdrożenie deduplikacji danych w macierzowym systemie pamięci masowej RAID przynosi wiele korzyści. Jedną z najbardziej bezpośrednich korzyści wynikających z dodania tej funkcji jest możliwość uniknięcia konieczności kosztownego i czasochłonnego odzyskiwania danych po uszkodzeniu lub awarii systemu. Dzięki zastosowaniu pojedynczego nadmiarowego zestawu dysków na każdym dysku fizycznym i wykorzystaniu wbudowanego algorytmu deduplikacji danych, użytkownicy mogą znacznie obniżyć koszty odzyskiwania danych. Dzięki połączeniu tego z kompresją danych w macierzy RAID i innymi technikami optymalizacji pamięci masowej można znacznie obniżyć całkowite koszty przechowywania danych.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0,1 wytrawny firma.

Ponadto deduplikacja danych może przyspieszyć czas odpowiedzi dysków logicznych podczas wykonywania transakcji systemowych. Jest to szczególnie istotne w środowiskach, w których użytkownicy doświadczają problemów z operacjami wejścia/wyjścia w wyniku złych praktyk zarządzania siecią lub pamięcią masową. W przypadku standardowej konfiguracji RAID, w której na każdy dysk fizyczny przypada tylko jeden dysk logiczny, odzyskanie danych logicznych staje się niemożliwe, jeżeli oba dyski fizyczne działają normalnie. W celu przeprowadzenia udanego procesu odzyskiwania danych konieczne jest, aby wszystkie aktywne dyski były aktywne w danym momencie. Dzięki kompresji danych raid i innym technikom optymalizacji pamięci masowej nie stanowi to już problemu. Takie połączenie pozwala na niemal natychmiastowe odzyskiwanie danych, co skutkuje minimalną utratą danych podczas rzeczywistych zdarzeń związanych z fizycznym tworzeniem kopii zapasowych.

Przywracanie danych z macierzy RAID 0,1 komu można uwierzyć takie zlecenie.

W najgorszym przypadku odzyskiwanie danych z macierzy RAID może również stanowić idealne rozwiązanie dla awarii odzyskiwania danych. Jeśli system podstawowy ulegnie awarii (a tak jest częściej niż zwykle), odzyskiwanie danych z macierzy RAID może umożliwić uruchomienie systemu operacyjnego z dysków twardych i kontynuowanie przetwarzania. Możliwość odzyskania danych po takiej awarii jest niemal natychmiastowa. Dedupe danych jest kolejnym ważnym czynnikiem w tego typu scenariuszach awarii systemu raid. Umożliwia ona odzyskiwanie najbardziej krytycznych informacji i funkcji, takich jak przywracanie ustawień użytkownika, danych konfiguracyjnych itp.

Dedupe danych Raid jest dostępny jako opcja w oprogramowaniu do odzyskiwania RAID-MATRIX i może znacznie przyspieszyć proces odzyskiwania danych. Wykorzystując wbudowany algorytm kompresji, dedupe może skompresować większość uszkodzonych informacji, a resztę pozostawić w niezmienionej postaci. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku całkowitej utraty danych i pozwoli na sprawne i wydajne ich odzyskanie. Łączne wykorzystanie funkcji zarządzania macierzami i algorytmu deduplikacji pozwala wydłużyć czas przywracania funkcjonalności.

W przypadku fizycznej awarii dysku logicznego, oprogramowanie do odzyskiwania danych Raid stanowi kolejne potencjalne rozwiązanie w zakresie odzyskiwania danych. Chociaż to rozwiązanie jest dostępne od pewnego czasu i stało się podstawą wielu rozwiązań odzyskiwania danych ze względu na swoją wydajność i niezawodność, jego stosowanie jest wciąż stosunkowo nowe i jest nadal ściśle regulowane przez obecne standardy określone przez społeczność zarządzającą IT. Chociaż firmy mogą nie być zaznajomione z jego użyciem, wiele z nich zauważyło realne korzyści w zakresie wydajności i czasu reakcji. W wielu środowiskach, w których wykorzystywany jest system Raid Data Recovery, czas odzyskiwania danych po awarii fizycznego dysku twardego wynosi mniej niż jedną trzecią czasu, jaki byłby potrzebny przy zastosowaniu starszych metod zarządzania pamięcią masową. Może to przełożyć się na ogromne oszczędności czasu i pieniędzy dla każdego przedsiębiorstwa.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID pewny trud.

Mimo tych wszystkich korzyści, nadal istnieją wyzwania, które należy podjąć, zanim odzyskiwanie danych z macierzy Raid stanie się powszechnie stosowane. Podstawowym z nich jest wdrożenie funkcji zarządzania macierzą Raid, którą wiele firm postrzega jako skomplikowaną operację. W miarę jak organizacje zaczynają stosować bardziej proaktywne zarządzanie pamięcią masową, prawdopodobnie będą odchodzić od funkcji zarządzania pamięcią masową w kierunku stosowania rozwiązań Raid Data Recovery. Jednak wdrożenie funkcji zarządzania Raid wymaga, aby dyski twarde mogły komunikować się bezpośrednio z systemem Raid Data Recovery i vice versa.

Aby mieć pewność, że Raid Data Recovery jest prawidłowo wdrożony, szkolenia powinny być zawsze oferowane na poziomie przedsiębiorstwa. Powinny one zawierać najnowsze najlepsze praktyki w zakresie zapobiegania utracie danych. Kiedy organizacja dokona już przejścia, powinna zawsze przetestować Raid Data Recovery na rzeczywistych przypadkach utraty danych, aby upewnić się, że aplikacja działa prawidłowo. Firmy powinny również regularnie przeglądać proces i wprowadzać wszelkie niezbędne zmiany w celu poprawy ogólnej efektywności rozwiązania do odzyskiwania danych. Wdrożenie rozwiązania Raid Data Recovery zawsze będzie przebiegało stopniowo, ale zapewni wielu organizacjom spokój ducha, że podejście do zarządzania pamięcią masową nie jest wyłącznie reaktywne.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]